O fotení2019-03-18T17:50:00+00:00

Novorodeniatka

Bábätká fotíme najlepšie do 14 dní od narodenia. Vtedy sú spavé a polohujú sa jednoduchšie. Neskôr už rátajte s dlhším fotením, pretože dieťatko viac plače a ťažšie sa uspáva. Fotenie odporúčam stihnúť do 20. dňa.

Viete, kde sa nám podaria najkrajšie fotky? Predsa u Vás doma ? Vo svetlej miestnosti, ideálne spálni s veľkou posteľou a bledými jednofarebnými obliečkami.  Ak ste si neni istí, či Vaše bývanie je vhodné na fotenie, rada Vás privítam aj v mojom domácom lifestyle ateliéri.

Dieťatku oblečte jednofarebné body bez potlače.  A keď sa oblečením zladíte so svojím bábätkom, môžeme rovno spraviť rodinné fotografie. Pripravte si preto aj vy jednofarebné tričká, košele alebo šaty v pastelových tónoch.

Deti

Pomysleli by ste si, že existujú špeciálne vhodné obdobia na fotenie detí? Veru tak. A moja skúsenosť to potvrdzuje, preto sa oplatí fotografovanie naplánovať:

• Od 4 mesiacov. Dieťatko už dokáže ležať na brušku so zdvihnutou hlavičkou a keď je na chrbátiku, vie si držať nôžky. Pritom ostáva na jednom mieste. Pekne sa usmieva, reaguje na fotografku, na rodičov, na hračky. Ideálne obdobie na vysmiate fotky!

• Od 7 mesiacov: Drobček je hravejší. Dokáže okrem ležania už aj sedieť, takže máme viac možností. Vieme použiť stoličku, kresielko a variovať zábery.

• Po 1 roku: Batoľatá sú veľmi živé, ale aj náladové. Dokážu sedieť aj stáť, no častokrát neobsedia ? Pri práci s týmito deťmi pomáha trpezlivosť  spolu s rekvizitami, ktoré ich zabavia a nachvíľku udržia na mieste. Všetko pre úspešné fotenie mám k dispozícii.

Detské fotenia robíme väčšinou vonku v prírode, v meste alebo na Vašom obľúbenom mieste. Avšak skvelé fotky vieme spraviť aj v domácom prostredí alebo v ateliéri.

Narodeniny

Narodeniny, to je skutočne výnimočná príležitosť, ktorú treba zdokumentovať! Hlavne, ak ide o prvý alebo druhý rok života. Môžete si vybrať, či budem vášho malého oslávenca fotografovať v ateliéri, vonku alebo na oslave.

Páčia sa vám héliové balóny alebo girlandy? Alebo by ste chceli, aby sa drobec vybláznil pred objektívom s farebnými konfetami? Akú farbu máte radi? Má byť na fotografiách aj torta? To všetko viem zabezpečiť podľa našej dohody. Ateliérové fotografovanie trvá približne hodinu, keď naň prídete, bude už všetko pripravené a party sa môže začať.

Pikniková deka a nad ňou sa vznáša héliový balón. Fotografovanie vonku môže byť fakt rozprávkové. Stačí správna myšlienka – fantázii sa medze nekladú. Styling a rekvizity vymyslíme spoločne, ak máte predmety, ktoré vystihujú vášho drobca, môžeme ich do fotografovania zakomponovať.

Chystáte svojmu dieťaťu štýlovú oslavu? Ak sa uskutoční v krásnych priestoroch s výzdobou, ktorá celú atmosféru ešte umocní, profesionálny fotograf by na nej určite nemal chýbať.

Tehotné

Tehotenské fotky môžeme urobiť u mňa v ateliéri, u vás doma alebo aj v exteriéri. Ideálnym obdobím pre fotenie je 30. až 33. týždeň tehotenstva. Vtedy sa krásne ukáže Vaše bruško a pritom sa ešte cítite fit.

Pri ateliérovom fotení používam jemné intímne svetlo. Takto vyniknú vaše oblé krivky a zábery získajú nežnú emóciu, ktorú dokážu vyžarovať len nastávajúce mamičky.

Ideálnym oblečením je len jednofarebná (čierna alebo biela) spodná bielizeň s vystuženou podprsenkou. Pekné tehotenské fotky dokážeme vytvoriť aj vo vhodných šatách. Najlepšie je jednofarebné oblečenie, v ktorom vynikne vaše bruško: obtiahnuté tielko, tričko, šaty, sveter na rozopínanie. Alebo naopak voľné oblečenie s gumičkou pod prsiami či voľná sukňa pod bruškom. Ak potrebujete poradiť, dajte mi vedieť a spolu vyberieme oblečenie pre vaše najkrajšie fotky. ?

Budúce maminky nechajte starosti o vizáž doma a využite služby jednej z mojich dvoch šikovných vizážistiek, Zdenky a Elišky. Obe Vás vedia nalíčiť podľa Vášich predstáv a pridajú aj jednoduchý účes.

Ešte drobná rada – deň pred fotením nenoste príliš stiahnutú bielizeň, aby vám na pokožke po nej neostali odtlačky.

  • Ako sa obliecť na fotenie?

    Fotíme predovšetkým Vás a Vašich najmilších, nie módne doplnky. A krása ľudí najlepšie vynikne v jednofarebnom oblečení bez potlače, obrázkov alebo reklám. Vhodný môže byť aj jemný nerušivý vzor. Ideálne je zladiť sa do troch farieb.

    Pokojne si nechajte s výberom poradiť. Pošlite mi fotky vášho oblečenia ešte pred fotením alebo ho prineste priamo na fotenie a spoločne vyberieme perfektnú kombináciu. Na fotenie detí odporúčam doniesť obľúbenú hračku, niečo na zahryznutie a náhradné oblečenie pre prípad nehody.

  • Spracovanie fotiek

    Do dvoch dní od nášho fotenia vám pošlem emailom odkaz na stiahnutie náhľadov. Z nich si vyberiete tie najlepšie fotky (množstvo podľa vybraného balíčka) a ja ich upravím do finálnej podoby. Fotografie budú hotové do 5 týždňov od dodania vybraných náhladov späť. Vyzdvihnúť si ich môžete osobne u mňa alebo na dohodnutom mieste.